Obec OPROSTOVICE
oficiální stránky obce

29. 5. Maxmilián

Zítra: Ferdinand

Fulltextové vyhledávání 2.0

Počasí

Středa Zataženo 21/14 °C
Čtvrtek Polojasno 22/12 °C
Pátek Oblačno až zataženo s trvalým deštěm 20/13 °C
Sobota Zataženo 19/14 °C

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Zrušení bohoslužeb - Farnost Soběchleby

Zrušení bohoslužeb - Farnost SoběchlebyDatum konání:
15.3.2020
Datum ukončení:
17.3.2020

Farnost Soběchleby

Drazí farníci,

v souvislosti s vládním vyhlášením stavu nouze v důsledku pandemie COVID-19, kterým se kromě jiného zakazují s účinností ode dne 12. března 2020 od 14 hodin všechny společenské akce, včetně náboženských shromáždění s účastí přesahující 30 osob, posílám vám informace pro naše farnosti Soběchleby, Paršovice a Blazice. V mnoha farnostech jsou zrušeny všechny bohoslužby a pobožnosti. Všem věřícím je udělen dispenz od povinné účasti na nedělní bohoslužbě. Doporučuje se využít každodenních přenosů bohoslužeb v médiích, například Radia Proglas, Televize Noe, Televize Lux a prostřednictvím internetu i z dalších poutních míst. Kněží slouží mše sv. jen za zavřenými dveřmi chrámů, maximálně s dárci úmyslu mše sv.
Přesto jsem se rozhodl vám, kteří po zvážení zdravotního stavu a věku jste ochotni přijít, otevřít kostel a slavit pro vás mši sv. za dodržení limitu 30 osob. Musíte však přijat a dodržet návrh kdy a které obce naší farnosti mají možnost přijít na nedělní mši sv. Návrh slavení mší sv. ve stavu nouze máte v příloze. Prosím kdo máte možnost vytiskněte a rozdejte těm, kteří nemají internet.

Stále platí, že každý večer ve 20:00 se ve farnostech spojíme v modlitbě růžence, korunky Božího milosrdenství a zasvěcení Panně Marii. 

V Soběchlebích bude v tom čase otevřený kostel ke společné modlitbě.

Bohoslužby ve stavu nouze..docx

S pozdravem a požehnáním do těžkých dnů

P. Josef, farář.